Savaş sahnesi gibiydi

Savaş sahnesi gibiydi

63 yaşındaki girişimci Marc Noel, “Patlamamadan 50 metre uzaktaydım. Tavan üzerimize çöktü. İkinci patlamanın 10-15 saniye sonra gerçekleşti. Eğer dergi almak için uzaklaşmasaydım muhtemelen ölmüş olacaktım” dedi. 
Gürcü gazeteci Ketevan Kardava, “Herşey kırılmıştı, ağlıyor, bağırıyor ve nereye gittiğimizi bilmeden sürekli koşuyorduk. Kaosun tam ortasındayken ikinci patlama oldu.” dedi. 

Terör dehşetiyle Maelbeek metrosunda karşılaşan görgü tanıklarından 32 yaşındaki Alexandre Brans, “Çok büyük bir patlama sesi duyduk. Suratımdan kanlar akıyordu. Etrafımızdaki herkes çok ciddi şekilde yanmıştı. Metro çok kalabalıktı ve ciddi panik yaşandı” dedi. Brüksel’deki KU Leuven hastanesinde görev yapan Doktor Marc Decremer, “Hastanemize 4 çocuk dahil olmak üzere 11 yaralı geldi. Derin sıyrık ve yaraları vardı. Nedeninin bombadan kaynaklı parçalar veya patlayan cam yüzünden olduğunu düşünüyouz” dedi. Yaralılardan bazılarının bacaklarını kaybettiğini belirten Decremer, “Heryeri yanmış hastalar vardı” dedi. 

 

Arjantin’de Obama gerginliği

Bir önceki yazımız olan Taksim'i kana bulayan caniyle ilgili şok gelişme! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yorumlar