Başbakan Davutoğlu’ndan flaş açıklamalar!

Başbakan Davutoğlu’ndan flaş açıklamalar!

Milliyet’te yer alan habere göre Davutoğlu, gerekli tedbirlerin alınacağını Ulaştırıma Bakanlığı’nın görevlendirildiğini söyledi.

Davutoğlu: Yasa dışı sığınmacı sayısı azaldı

Mültecilerin kabulü sırasında Türkiye ‘de bir sorun yaşanmadı. Ama Yunan tarafı hakkında konuşamam. Zor bir süreç takım çalışması yapılıyor.

Sipilia: Yunanistan’ın yardıma ihtiyacı var. Finlandiya olarak Yunanistan’a uzman gönderme kararı aldık.

KİMLİK BİLGİLERİ

Başbakan Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ait kimlik bilgilerinin sızdırıldığı iddiasıyla ilgili, Bütün vatandaşlarımız bu konularda gerekli tedbirin alındığından emin olmalı. Tabii siber suçlar, bu tür aktiviteler bütün dünya için büyük tehdit oluşturuyor. Devletlere, kurumlara emanet edilmiş kişisel verilerin korunması önem taşıyor. Başbakan olarak benim kişisel verilerim ne kadar mahrem ve önemli ise herhangi bir vatandaşımızınki de o ölçüde önemlidir. dedi.

Verilerin sızıdırılması konusunu ciddiyetle ele alıyoruz. Bakanlar Kurulu  bilgilendirildi. Bu konuda yapılması gereken çalışmalar var. Ulaştırma bakanlığı özelllikle 2009-10 yılları arasında olan olayı araştırıyorlar.

DOKUNULMAZLIK

Bu konudaki kararlığımızdan kimsenin şüphesi olmasın. CHP’den olumlu cevap gelirsede derhal harekete geçilecektir. Vermezler ise biz AK Parti’nin teklifini komisyona ve parlementoya sunacağız.

Bir önceki yazımız olan Türkler ve PKK'lı hainler arasında kavga çıktı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yorumlar